ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6488116
*
nr 648 8116
Spegel
med hylla, höjd, ca 75
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 20:01:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 12:34:46
1
100 kr
19/7 19:56:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 648 8116
Spegel
med hylla, höjd, ca 75
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/7 12:34:46 | 1 | 100 kr |
| 19/7 19:56:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



